BEL JOHAN 06-52 162 960 johan@johankoning.nl
#tekstschrijverzijnisfijn
  • Home
  • Over
  • Webteksten
    • Referentieteksten & testimonials
    • SEO-teksten
  • Overige copy
  • Voorbeelden
  • Blog
  • Contact

Daar heeft het UWV moeilijkheden mee

07/07/2017 Johan Koning 8 Reacties. Doe ook mee! Permalink online marketing, tekstschrijver

Uw tekstschrijver mag weer naar school; in de zomervakantie nog wel. Ik ga een cursus ‘Online Marketing’ volgen bij collega copywriter Roy Ishak. Drie dagen lang ga ik me onder leiding van hem verdiepen in de wereld van de marketing.

Prachtig, Johan. Fijn dat je je verder wilt ontwikkelen, zult u misschien denken. (En stiekem hoopt u dat u in de toekomst wellicht van de nieuwe inzichten die ik tijdens de opleiding opdoe kunt profiteren; gelijk dat u heeft!)

Maar tegelijkertijd vraagt u zich waarschijnlijk af: wat heeft dat UWV daarmee te maken? Dat zit zo. Het UWV betaalt mijn opleiding.

Voordat u meteen gaat stuiteren: het gaat om een volledig legale constructie, waar uzelf ook van had kunnen profiteren. Indien u zich had willen laten bij- of omscholen naar een zogenaamd ‘kansberoep’, had ook u een scholingsvoucher kunnen ontvangen van het UWV. Iedereen had zich daarvoor kunnen inschrijven.

Kansrijke beroepen: ook online marketeer

‘Online marketeer’ is één van die kansrijke beroepen. (net als systeembeheerder ICT, apotheker, allround loodgieter, banden- en uitlaatspecialist en parketvloerenlegger, om maar wat dwarsstraten te noemen).

Me dunkt dat ik als freelance tekstschrijver de technieken en mogelijkheden van online marketing goed kan gebruiken in de dagelijkse praktijk. En aangezien ook freelancers (zzp’ers, zo u en het UWV het wil) een beroep konden doen op zo’n scholingsvoucher voor werkzoekenden, besloot ik de kans te wagen.

Goede voorbereiding

Opleider Roy had alles keurig voorbereid: hij gaf op zijn site precies aan wat ik zou moeten invullen en de gegevens die we van hem nodig hadden was met één mailtje geregeld. Verder was het alles netjes bundelen en naar het UWV sturen.

Appeltje-eitje, zo leek.
Maar het werd een gevalletje gebakken peren en eindeloos wachten…

Dat eindeloze wachten begon al eerder, bedenk ik me nu

Want één van de voorwaarden om in aanmerking te komen voor een UWV-voucher was, dat de kandidaat zijn cv invulde op de UWV-site. Natuurlijk volkomen nutteloos, helemaal als freelancer. Mijn werk verandert immers van dag tot dag. Ik verwijs mensen die mij vragen naar mijn curriculum vitae dan ook altijd naar mijn website en mijn profiel op Linked In.
Gelukkig kon ik op de UWV-site volstaan met een basisvermelding, maar het duurde twee korten, twee langen om die online te krijgen. En dat lag niet aan míjn verbinding.

De eerste zal de laatste zijn?

Vrijwel meteen toen het bericht van Roy binnenkwam dat hij een speciale cursus voor vouchergerechtigden had ontwikkeld, schreef ik me in voor zo’n UWV-bon. Want ik begrijp ook dat er een beperkt aantal mensen gebruik kunnen maken van het beschikbare budget. En uiteraard geldt: wie het eerst komt, wie het eerst maalt.

Had ik u al verteld dat het UWV traag is?
Nee?
Nou, hierbij: het UWV is traag.

De overheidsinstantie had zichzelf acht weken de tijd gegeven om mijn aanvraag te beoordelen.

Wees het UWV en beoordeel even mee

Een scholingsvoucher is een subsidie om een opleiding te volgen voor een van de kansberoepen uit de (…) Kansberoepenlijst.

Online marketeer staat daarin.

Kan ik een scholingsvoucher aanvragen?
U kunt de scholingsvoucher aanvragen als de volgende 2 situaties voor u gelden:
– u ontvangt een WW- of IOW-uitkering, u heeft een arbeidsovereenkomst of u werkt als zelfstandige; én
– u gaat met een opleiding volgen in de richting volgen in de richting van een kansberoep of u wilt met een ervaringscertificaat (EVC) bewijzen dat u geschikt bent voor werk bij een toekomstige werkgever.

Zowel bij 1 als 2 een , met die kanttekening dat het bij mij als zelfstandige vanzelfsprekend niet gaat om een werkgever, maar om een opdrachtgever.

Had ik al gezegd dat het appeltje-eitje zou moeten zijn?

8 weken later

Acht weken later besloot ik maar eens aan de bel te trekken bij het UWV. Ik besloot te bellen. Uiteraard beschikt het UWV over een betaalnummer, want het is immers een overheidsinstantie. (starttarief 4,5 cent en daarna 4 cent per minuut, plus uw gebruikelijke belkosten)

Uiteindelijk kreeg ik iemand aan de lijn, die mij na uitleg van mijn kant beloofde binnen 2 dagen terug te bellen.

U raadt het al?

Zo’n drie dagen later besloot ik het webcareteam maar eens te benaderen. Via Twitter DM, want niet alles hoeft in de openbaarheid. Dat hoeft hier dus ook niet, maar laat ik toch een aantal zinnen aanhalen die ik heb geschreven:

“Als er veel aanvragen zijn, zouden jullie ook kunnen overwegen om mensen aan te nemen. Jullie zijn er toch voor om mensen aan het werk te krijgen?”

“Is het nu zó moeilijk om een berichtje deze kant op te sturen met de mededeling dat ik aan alle voorwaarden voldoe voor zo’n voucher? Zo moeilijk is het toch niet. Als jullie daar al zo’n moeite mee hebben, kan ik me voorstellen dat anderen horendol worden van jullie.”

“Dit is Twitter.”
(de medewerker was in de veronderstelling dat hij met mij op Facebook aan het communiceren was…)

“Kortom, jullie maken er één grote puinbak van. Ik ga zaterdag voor twee weken op vakantie, maar ik neem aan dat ik binnen twee weken moet protesteren en dat jullie daar géén uitstel over geven. Ik zie voor na mijn vakantie een mooi blogonderwerp aankomen.”

Nou, dat blogonderwerp, daar zijn we nu dus. En inmiddels zijn we al over de 800 woorden heen (de Yoast-plugin zal trots op mij zijn), maar we zijn nog steeds niet bij een besluit. Mij werd geadviseerd om via de beveiligde berichtenomgeving van de UWV-site de situatie uit te gaan leggen.

Toen kwam plots alles in een stroomversnelling-UWV-stijl

Want vrijwel meteen kreeg ik een reactie dat het niet zo lang had mogen duren. Ze zouden mij terugbellen. Binnen 48 uur.

Vijf dagen later

“Kortom, jullie maken er één grote puinbak van. Ik ga zaterdag voor twee weken op vakantie, maar ik neem aan dat ik binnen twee weken moet protesteren en dat jullie daar géén uitstel over geven. Ik zie voor na mijn vakantie een mooi blogonderwerp aankomen.”

Drie uur daarna kreeg ik een bericht terug, nadat ik ook al was gebeld. Beide berichten hadden dezelfde inhoud: Mijn aanvraag was afgewezen!

(na íeder antwoord van een UWV-medewerker staat trouwens het standaardzinnetje ‘Wilt u meedoen aan ons onderzoek? Hiermee verbeteren we onze dienstverlening. Het beantwoorden van de vragen duurt 1 minuut. Klik dan op de link’.
Ik heb me daar maar niet aan gewaagd)

Het geld is niet op

De reden van de afwijzing was niet dat het geld op zou zijn (al had het vanaf 3 maart al geen zin meer om een voucher aan te vragen), maar: ‘de opleiding leidt niet tot een door het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschap of door een branche of sector erkend diploma of certificaat’.

(ja, er staan spatiefouten in die zin, maar het UWV houdt zich wel vaker niet aan (haar eigen) regels – en bovendien: communiceren is niet de specialiteit van de instantie)

Ik kon bezwaar aanteken
Dat heb ik gedaan

Ik ben het niet eens met uw beslissing. U stelt dat er geen erkend diploma of certificaat bij de opleiding hoort. Dit is pertinent niet waar. Niet alleen is het bewezen dat mensen die een cursus bij Roy Ishak
hebben gevolgd eerder aan de slag komen bij een sollicitatie, ook zijn er voor dezelfde aanvraag zeker 15 tot 20 mensen wél goedgekeurd voor een voucher.

In de woorden van Roy Ishak zelf:
“Het is vreemd dat het UWV je aanvraag afkeurt op grond van deze reden, simpelweg omdat zij al
minstens 15 tot 20 aanvragen voor deze opleiding hebben goedgekeurd.
Ik zou zeker even contact met ze opnemen of bezwaar aantekenen.”

Ik heb mijn aanvraag zéér vroeg (namelijk 6 februari 2017) gedaan. Dezelfde aanvragen van anderen die veel later zijn ingezonden, zijn allemaal gewoon goedgekeurd. Ik verzoek u dan ook om mijn aanvraag alsnog goed te keuren, want er is simpelweg geen reden voor afkeuring op de gronden die u aangaf.

Ik ben al jaren actief als professioneel tekstschrijver en wil graag mijn kennis op het gebied van online marketing bijspijkeren. Ik ga er dan ook vanuit dat deze – door u ook nog eens veel te laat genomen – beslissing een vergissing is.

Met vriendelijke groet,
Johan Koning

Was daarmee de kous af? Kon ik me eindelijk inschrijven?

Nee hoor. Het UWV wilde nog ‘even’ gegevens van andere cursisten hebben, waarvan de aanvraag wel was goedgekeurd. Blijkbaar hadden ze die gegevens zelf niet op een rijtje… In samenspraak met Roy heb ik die – uiteraard vertrouwelijk – doorgestuurd. En warempel:

Mijn bezwaar werd gegrond verklaard. Vanwege het ‘gelijkheidsprincipe’, werd me duidelijk na een brief van 3 kantjes.

Toen ik dat aan Roy meldde, schreef hij de historische woorden: ‘Ik moet wel zeggen: ik ben benieuwd hoeveel ik een tekstschrijver kan bijleren, die zojuist een UWV-ambtenaar heeft weten te overtuigen. :P’

Nou, dat zullen we binnenkort dus zien.
Ik heb er ondanks alle perikelen in ieder geval zin in!

brieven uwv tekstschrijver online marketing

En omdat cursussen geven toch niet tot mijn dienstenpakket behoort, kan ik mooi wat reclame maken voor Roy.

5
/
5
(
3

stemmen

)

Meer lezen?

  • logo-hoofdkraanOffertesites en marktplaatsen voor tekstschrijvers? Ik doe niet mee. Waarom niet? (33)
  • Maandrapportage februari 2020 – Wat deed ik deze maand?Maandrapportage februari 2020 – Wat deed ik deze maand? (0)
  • Mijn bijdrage aan de Gids voor TekstschrijversMijn bijdrage aan de Gids voor Tekstschrijvers (1)
  • Follow

Wie schreef dit?

Johan Koning Johan Koning Als tekstspecialist zorg ik voor de kroon op uw verhaal, ik maak uw woorden beter.   Soms met een kroontjespen, af en toe met het fileermes. Maar altijd met liefde voor taal en tekst. Ik schrijf, schrap en schaaf net zolang tot de goede woorden op de juiste plaats staan. Het liefst samen met u, want de beste teksten ontstaan door samenspel en overleg tussen de deskundige die alles van het te behandelen onderwerp weet en de tekstspecialist.   Veel mensen hebben de gave van het gesproken woord, maar blokkeren als ze eenmaal met pen in de hand en papier voor de neus zitten. Ik help dan graag!   Als webtekstschrijver, SEO-tekstschrijver, redacteur, eindredacteur of ghostwriter. Andere berichten
Permalink Johan Koning
8 Reacties op Daar heeft het UWV moeilijkheden mee
  • Beantwoorden
    Pascalle 2017-07-12

    Wat goed dat je toch je poot stijf hebt gehouden. Ze kunnen dan ook onmogelijk om deze argumentatie heen. Het toont wel aan dat het interne beoordelingsproces wat meer uniform mag worden. Volhouders en vastbijters hebben de halve wereld. Nog zo’n voorbeeld: De NS (ging om €700,-, duurde een half jaar) Veel succes en plezier met je cursus!

    • Beantwoorden
      Johan Koning 2017-07-12

      Dag Pascalle. Ik kan me goed voorstellen dat ook de NS zo’n logge, ondoorzichtige organisatie kan zijn. Wij Groninger worden soms stijfkoppen genoemd, maar we zetten in iedere geval altijd ‘de kop d’r veur’. We geven niet zo snel op!

      Dank voor je reactie.

  • Beantwoorden
    Christian Slagter 2017-07-10

    Bizar verhaal Johan, maar fijn dat het dankzij je doorzettingsvermogen uiteindelijk nog is goedgekomen. Succes bij de training van Roy!

    • Beantwoorden
      Johan Koning 2017-07-10

      Het is inderdaad te bizar voor woorden, Christian. En dat terwijl het UWV er voor ons allen zou moeten zijn. Dus: is een regeling voor jou geschikt, dan zou je ‘m ook zonder problemen moeten kunnen gebruiken.
      Dit is de bureaucratie waar we in Nederland helaas mee te maken hebben.

      Dank voor je reactie, trouwens!

  • Beantwoorden
    Sanne 2017-07-10

    Wat een verhaal, maar goed om te lezen dat het jou is gelukt om te aanvraag erdoor te krijgen. De aanhouder wint ;) Ik heb de aanvraag ook begin februari al gedaan (maar afgewezen), als ik het zo lees had ik me niet gelijk bij de afwijzing neer moeten leggen! Veel succes bij de training!

    • Beantwoorden
      Johan Koning 2017-07-10

      Haha, als ik me ergens voor inzet en áls ik vind dat ik gelijk heb, dan ga ik er ook vol voor. Tot de laatste druppel zweet ;-)

      Misschien moet je alsnog protest aantekenen? Je weet nooit.

      Dank voor je reactie, in ieder geval #wordtgewaardeerd.

  • Beantwoorden
    Remko Meddeler 2017-07-09

    Zo veel moeite doen om naar school te kunnen… is ‘hoe ouder hoe gekker’ krachtiger dan ‘hoe ouder hoe wijzer’? ;-))

    Veel les- en leerplezier, Johan!

    • Beantwoorden
      Johan Koning 2017-07-10

      Ha ha, Remko. Soms moet je er wat voor overhebben. Ik hoop dat het me wat oplevert. Dank voor je reactie!

Doe mee en reageer ook!

Uw e-mailadres wordt niet gepubliceerd.

Klik hier om je antwoord te annuleren.

REAGEER

Homepage weblog

Freelance tekstschrijver

Mijn naam is Johan Koning.
Ik ben freelance tekstschrijver voor onder meer Rijkswaterstaat, Icynene en Toyota Material Handling.

 

#graaggeschreven

 

Specialiteiten van de zaak

– Webteksten laten schrijven
– Blogs (her)schrijven
– Testimonials en referentieteksten
– Interviewteksten schrijven

Focusgebieden:

– Tekstschrijver voor de bouw
– Tekstschrijver voor de zorg
– Tekstschrijver voor de logistiek

Contactgegevens:

Tekstbureau LetterLuck
johan@letterluck.nl
06 – 52 162 960

Van tijd tot tijd stuur ik tips, nieuws en andere wetenswaardigheden verpakt in een mooi verhaal naar relaties, nieuwsgierigen en taalliefhebbers.

Wilt u deze berichten (net als 236 anderen) ook niet missen? Vul dan hieronder uw gegevens in!

(oh ja: u hoeft bij mij niet eerst iets te downloaden. U krijgt de berichten gewoon gratis. En ik beloof u dat ik uw mailbox niet zal laten overstromen)
 

(u loopt geen risico en kunt gemakkelijk weer uitschrijven)

Recente berichten

  • Tekstschrijver over het vak (19) – Boeken waar ik van leerde
  • Tekstschrijver over het vak (18) – Alles aanwezig voor een perfect interview
  • Tekstschrijver over het vak (17) – Woorden die we beter niet gebruiken
  • Tekstschrijver over het vak (16) – Waarom u een freelance tekstschrijver inschakelt
  • Tekstschrijver over het vak (15) – Een goede briefing is het halve werk

Laatste reacties

  • Boeken voor tekstschrijvers: door te lezen leer je beter schrijven op Waar was ik? (10) – Mooi Monnickendam
  • Boeken voor tekstschrijvers: door te lezen leer je beter schrijven op Jip-en-janneketaal? Weg ermee!
  • Boeken voor tekstschrijvers: door te lezen leer je beter schrijven op Tekstschrijver over het vak (14) – Waarom testimonials belangrijk zijn
  • Boeken voor tekstschrijvers: door te lezen leer je beter schrijven op Tekstschrijver over het vak (7) – De online tools die ik gebruik
  • Ook in coronatijd uw interview laten schrijven? Dat kan zeker! op Navigatieblog. Als freelance tekstschrijver kom je nog eens ergens

Categorieën

Belangrijke woorden

advertentie beeld campagne copy d/t-regels DKblog foto's fotografie freelance freelancer gastblog Groningen Gronings inhaker interview Johan Koning koppelteken Lego LetterLuck nieuws LetterLuck tekstproducties mailfail marketing Nederlands Ons Huis Onze Taal pay-off reis schrijven slechte copy Slechte Slogans spelling taal teksten tekstfouten tekstschrijver Triodos Bank Twitter u vacaturetekst vakantie verassen verhaal Waar was ik? website woorden

Zoeken op de site

Samenwerken?

  • Waarom een freelance tekstschrijver inschakelen?
  • Stuur me gerust op pad

Laatste berichten weblog

  • Tekstschrijver over het vak (19) – Boeken waar ik van leerde
  • Tekstschrijver over het vak (18) – Alles aanwezig voor een perfect interview
  • Tekstschrijver over het vak (17) – Woorden die we beter niet gebruiken
  • Tekstschrijver over het vak (16) – Waarom u een freelance tekstschrijver inschakelt
  • Tekstschrijver over het vak (15) – Een goede briefing is het halve werk

Sociaal

Volg Johan Koning facebookVolg Johan Koning flickrVolg Johan Koning linkedinVolg Johan Koning twitter

Specialiteiten van de zaak

  • Tekstschrijver voor de bouw
  • Tekstschrijver voor de zorg
  • Tekstschrijver voor de logistiek
  • Tekstschrijver voor de industrie
  • Webteksten
  • Makelaarsteksten

Erkend lid van Tekstnet

8,8 op Trustpilot

Referentie Roy Ishak

Achtergrond

  • Ken ik u?
  • Kent u mij?
  • Klanten vertellen | Referenties
  • Koning in the picture
  • Tekstschrijver zijn is fijn!
  • Johan Koning – Freelance tekstschrijver uit Twente
  • Tarieven tekstschrijver Johan Koning
  • Voorbeeldtarieven en pakketprijzen
  • Veelgestelde vragen (FAQ)

Aangesloten bij Woordkunstenaars

Tekstbureau LetterLuck op Tekstschrijvers.info.

  • Home
  • Voorwaarden
  • Privacy
  • Veelgestelde vragen (FAQ)
Copyright Tekstbureau LetterLuck (KVK 08103525) | sitemaps © 2002-2020